Яка існувала мода на джинси у всі часи та різновиди

Джинси починалися як робочий одяг: одяг, призначений для чоловіків, які мають виконувати роботу.

Це був практичний та міцний одяг з простим дизайном та нескладною конструкцією, дешевий та швидкий у виготовленні. І існують вони віками.

А якщо Ви плануєте купити джинси чоловічі від українського виробника, ми рекомендуємо інтернет магазин Minnim.ua

Джинси, які робочі чоловіки та жінки носили сотні років тому, відрізнялися довговічністю та функціональністю, а не естетикою та зовнішнім виглядом. Ось чому вони були зроблені з бавовняної джинсової тканини; міцна, універсальна та недорога тканина. Ось чому кишені було розміщено для легкого доступу. Тому їх шили міцними нитками і часто мали велику кількість стібків, що робило шви міцнішими. І саме тому вони мають посилення у місцях, які можуть порватися.

Levi Strauss & Co. по праву вважається творцем джинсів, якими ми їх знаємо сьогодні, завдяки їхньому джинсовому робочому одязі із заклепками, запатентованим і представленим у 1873 році. Але Levi’s іноді плутають із винахідником робочого одягу з бавовняного саржевого деніму синього кольору, забарвленого кольором індиго. Просте непорозуміння чи, можливо, спрощення історії. А ось попередники сьогоднішніх синіх джинсів були зроблені задовго до 1873 року.

Робочий одяг був пофарбований у синій колір за допомогою індиго, натурального барвника, який витягується з листя рослини індигофера протягом 5000 років (!). Синтезована версія індиго була відкрита в 1865 році німецьким хіміком Адольфом фон Байєром і представлена як чистий індиго німецьким хімічним виробником BASF в 1897 році. Сьогодні майже вся джинсова тканина забарвлюється синтетичним індигом.

Штани з бавовняного твила також з’явилися задовго до появи перших джинсів Levi’s. Ткацтво налічує 12 000 років (!), а попередники високошвидкісних ткацьких верстатів, які сьогодні використовуються для виробництва джинсової тканини, було винайдено у 1700-х роках.

Основні факти про походження джинсів

Джинси спочатку були робочим одягом. Більшість особливостей дизайну та функціональності не змінювалися сотні років.

Levi Strauss & Co. представила джинси із заклепками у 1873 році, але робочий одяг з деніму, пофарбований у колір індиго, існував протягом століть до цього.

Як на джинсах з’явилися заклепки

Як обговорювалося у попередньому розділі, багато рис, що визначають сині джинси, були прагматичними рішеннями проблем, з якими стикалися власники чи виробники. Одна з найбільш поширених проблем полягала в тому, що кути кишень та інші точки напруги передчасно зношувалися та рвалися.

У січні 1871 року кравець латиського походження на ім’я Джейкоб В. Девіс винайшов просте та елегантне вирішення цієї проблеми у своїй майстерні в Ріно, штат Невада. Девіс прибив мідними заклепками кути кишень і основу ширинки, де джинси часто рвалися. Це був винахід блакитних джинсів із заклепками, і заклепки досі є найважливішою визначальною рисою джинсів, які ми носимо сьогодні.

Винахід Девіса мав миттєвий успіх, і незабаром конкуренти почали наслідувати його ідею. Він знав, що має запатентувати свій дизайн, але не мав 68 доларів, щоб заплатити за патент. Отже, в 1872 році він став партнером одного зі своїх постачальників тканин, Леві Страуса з Сан-Франциско, з угодою, що Страус сплатить рахунок за патент, а Девіс переїде до Сан-Франциско, щоб спостерігати за виробництвом.

Levi Strauss & Co. отримала патент на виробництво робочого одягу із джинсової тканини із заклепками 20 травня 1873 року. Це дало компанії фору та створило конкурентну перевагу та перевагу першопрохідника, якою вона користується досі. До закінчення дії переоформленого патенту в 1892 році Levi’s був єдиним виробником, якому було дозволено виготовляти робочий одяг із заклепками, і компанія боролася з порушеннями патентних прав за допомогою судових позовів. За ці 17 років кілька конкурентів запропонували альтернативні конструкції посилення. Але жодна з них не була такою простою і витонченою, як мідна заклепка.

Коли 1892 року термін дії патенту минув, заклепки стали стандартним елементом джинсів. Саме тоді Levi’s розпочали кампанію за свої права на винахід. У наступні десятиліття виробник джинсів із Сан-Франциско зареєстрував кілька конструктивних особливостей своїх джинсів, у тому числі етикетку «Дві коні» (1886 р.), ім’я «Леві» та гарантійний талон (1928 р.), червоний язичок (19 р). 1936 р.) і дугоподібну (1943 р.).

Ключові факти про те, як заклепки стали визначати джинси

До цього дня джинси характеризуються кількома важливими характеристиками, які змінилися початку 1870-х років. Найбільш важливою із цих функцій є заклепка.

Без заклепок сині джинси, мабуть, не виглядали б так, як сьогодні. І без патенту на джинси із заклепками малоймовірно, що дизайн Levi’s визначав би джинси, які ми носимо сьогодні.

Перші 50 років свого існування джинси із заклепками носили як робочий одяг. Але в 1930-і роки, і особливо після

Друга світова війна, ситуація почала змінюватися.

Як джинси стали модним трендом

У 1950-х роках джинси стали більшими, ніж міцним одягом, що підходить для роботи; вони стали способом висловити бунт і данину моді. Американська економіка після Другої світової війни, контркультури, що зароджуються, і народження підлітків відіграють центральну роль у цій трансформації.

Перехід джинсів зі спецодягу в моду частково був із бурхливим розвитком американської економіки 50-х. Коли чоловіки пішли на війну, жінки почали працювати. До війни більшість сімей покладалося на єдиний дохід, зазвичай чоловічий. Після війни сім’ї з подвійним доходом стали значно поширенішими.

Це породило концепцію підлітка; підлітки з купівельною спроможністю, великою кількістю вільного часу та необхідністю робити щось не так, як їхні батьки. Збільшення доходу, що витрачається, означало, що покоління бебі-бумерів, які були дітьми в 1950-х роках, зросло з великою кількістю витрат. І однією з речей, що вони купили, були джинси.

У той же час було багато джинсів, на які потрібен попит. Деіндустріалізація Америки, що зростала, означала, що робітникам більше не потрібно було носити джинси на роботу. Ось чому виробники джинсів швидко скористалися можливістю, щоб перейти до сегментів моди та відпочинку.

Але джинси вже почали переходити із робочого одягу в моду у 1930-х роках. Голлівудські вестерни, такі як «Діліжанс» 1939 року з Джоном Уейном у головній ролі у джинсах Levi’s із пряжкою на спині, обожнювали міфічного американського антигероя, ковбоя. Хоча не всі ковбої носили сині джинси, зв’язок між ними швидко налагодився.

Це створило індустрію багатих жителів Сходу, які вирушили на захід відпочивати на так звані ранчо для чуваків, щоб випробувати ковбойський спосіб життя. І, звичайно, вони хотіли носити сині джинси. У той же час інтелектуали та студенти старших курсів Західного узбережжя також почали носити джинси, щоби висловити своє співчуття робітникам.

По суті, джинси стали окрасою, яку носять люди з особливим ставленням та противники істеблішменту. Це означало, що джинси стали частиною уніформи повстанців та антигероїв. Реальні злочинці були однією з перших груп, які прийняли джинсовий одяг як заяву. Коли в 1948 році в Каліфорнії ветеранами Другої світової війни були сформовані Hell’s Angels, вони їздили на велосипедах у джинсах, точно таких, як ті, які вони носили у дитинстві та у вільний від служби час під час служби в армії. Джинси швидко стали синонімом підліткової злочинності. Коли джинси були заборонені в школах, це тільки підлило олії у вогонь і зробило джинси ще бажанішими.

Незабаром Голлівуд почав формувати та відбивати бунтарську підліткову культуру. А зірки у джинсах закріпили зв’язок між джинсами та бунтарями. Прем’єра фільму «Дикий» із Марлоном Брандо у головній ролі відбулася у 1953 році. Виступ Брандо та культове вбрання, що складається з джинсів Levi’s 501, чорної шкіряної мотоциклетної куртки та інженерних черевиків, і досі встановлюють стандарти бунтарської естетики. 1955 року Джеймс Дін знявся у фільмі «Бунтар без причини». У джинсах Lee 101, білій футболці та червоній ветровке він став справжнім втіленням підлітка.

Ключові факти про те, як джинси почали перетворюватися на моду

Коли джинси тільки почали входити в моду, бунтарі та підлітки носили їх як знак уваги. Незважаючи на те, що образ поганого хлопчика сьогодні трохи потьмянів, джинси, як і раніше, не вважаються формальним одягом.
Носити білу футболку із синіми джинсами було культовим чином із 1950-х років.
Коли використовувати ці знання у ситуаціях продажу
Якщо покупцеві потрібна допомога у виборі джинсів для певного випадку, скажіть йому, що джинси можна носити майже у будь-якому випадку, але вони все ще надто неформальні для весіль та похорону.
Це пояснює, чому джинси стали популярним предметом моди США. Але як вони стали улюбленим вибором штанів для дітей у Європі та Азії?

Як джинси потрапили до Європи та Азії

Американські солдати першими почали експортувати джинси. До початку 1940-х років сині джинси, які ми знаємо сьогодні, були доступні лише у США. Хоча індиго родом з Індії, а джинсова тканина виникла в Європі, штани з деніму, пофарбованого в основний колір і заклепками, ще не досягли берегів Європи та Азії. Ситуація змінилася, коли США вступили до Другої світової війни.

Багато американських солдатів у вільний від служби час носили сині джинси. Це було нагадуванням про будинок, але багато хто також звикли до джинсів, оскільки росли в сільській місцевості. І, як ви тільки що дізналися, на той час джинси ставали все більш популярними як одяг для відпочинку. Не говорячи вже про те, що якщо ви служили на флоті, джинсова тканина була частиною вашої уніформи.

Завдяки плану Маршалла та інших програм допомоги після війни Західна Європа та Азія отримали ін’єкцію американської промисловості та культури. Присутність американських військ також означала, що європейці та азіати були безпосередніми.

знайомі з американськими цінностями і товарами, у тому числі з джинсами, які солдати носили у вільний від служби час. Як і у випадку з іншим культурним експортом, таким як фільми та рок-музика, європейська та азіатська молодь швидко прийняла сині джинси, які стали символом змін.

У Європі до кінця 1950-х років джинси стали популярною модною річчю. Але вони були дорогими та важкодоступними. Щоб задовольнити попит, що росте, місцеві виробники почали виробляти власні джинси, які за дизайном сильно нагадували американські оригінали. Серед перших європейських брендів були Chipie у Франції, Rifle в Італії, Lee Cooper в Англії, Mustang Jeans у Німеччині та Gul & Blå у Швеції.

В Азії синіми джинсами особливо цікавилися японці. Але правила ввезення означали, що до кінця 1950-х років оригінальні американські джинси були доступні в Японії. Щоб отримати пару, вам потрібно було знати когось, хто міг би дістати їх для вас у одному з офісів PX, де солдати могли купувати американські товари. Крім того, ви можете купити пару джинсів на чорному ринку, відомому як Амейоко, в токійському районі Уено. Ці магазини отримували товари від дівчат Панпан (повій на військових базах США), яким платили джинсами, а не готівкою.

До початку 1960-х джинси користувалися в Японії таким попитом, що жменька місцевих виробників прагнула захопити ринок. Хоча заява Едвіна у тому, що він перший, не підкріплено твердими фактами, дослідження У. Девіда Маркса щодо його чудової книжки « Аметора» доводить, що Великий Джон, мабуть, був першим, хто представив сині джинси японського виробництва.

Основні факти про те, як джинси потрапили до Європи та Азії

Солдати США представили світові сині джинси після Другої світової війни. Через попит місцеві виробники почали копіювати оригінальний американський дизайн. Ось чому джинси з будь-якої точки світу сьогодні виглядають однаково.